Bursa Yangın Söndürme Cihaz Fiyatları | Gür-Ey Yangın Söndürme
 

7/24 Destek Hattı

0532 425 10 17

Online Destek Hattımız

0532 425 10 17

Bursa Yangın Söndürme Cihaz Fiyatları

Bursa Yangın Söndürme Cihaz Fiyatları

Bursa Yangın Söndürme Cihaz Fiyatları

Bursayangın söndürme cihaz fiyatları cihazın özelliklerine ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Yangın sınıfları a b c d olarak sınıflandırılmaktadır. Farklı sınıftaki yangınları yangın söndürme yöntemleri ve kullanılan yalnız söndürme malzemeleri de farklıdır. Yangının temel prensibi yangını oluşturan üç ana unsurdan birini ortadan kaldırmaktır. Yangın sıcaklık-hava-yanıcı madde üçlüsü ile oluşmaktadır. Her malzemenin yanma sıcaklığı ise farklıdır. Malzemenin türüne göre yangın söndürmenin seçenekleri bulunmaktadır. Yangın türüne göre seçeceğiniz cihazları içeriği kadar miktarı da önemlidir. Günümüzde sıklıkla kullanılmakta olan kuru kimyevi tozlar, köpük söndürücüler, metal söndürücü kimyevi tozlar, yangın söndürücü gazlar sıklıkla tercih edilmektedir. Tercih edilen yangın söndürücüler farklı ebatlarda tüplerde temin edilmektedir. Kullanılacak olan alanın büyüklüğü ve alanın yangın riskine göre yangın söndürme tüpü adeti ve büyüklüğünü kararlaştırılmaktadır.

Hangi Yangına Hangi Tüp?

Yangınların tespit edilebilmesi ve en uygun müdahalenin gerçekleştirilebilmesi için yangına sınıflandırılmıştır. Katı yangınları sıvı yangınları, gaz yangınları metal yangınları, elektrik yangınları olarak dört sınıfta incelenmektedir. 4 sınıfta da farklı yangın söndürme cihazları kullanılmaktadır. Yine dört sınıfta da erken uyarı ve önleme sistemleri de kullanılabilmektedir. Ona göre yangın grupların da kullanılan yangın söndürme teknikleri;

·         A sınıfı yangınlar: katı malzemelerin oluşturduğu yangınlardır. Genellikle kuru kimyevi toz içeren yangın cihazları ile sulu sistemler kullanılmaktadır. Katı yangınlarına yine köpüklü sistemler de kullanılabilmektedir ancak en maliyetsiz olan sistemler su ve kuru kimyevi toz kullanımıdır.

·         B sınıfı yangınlar; sıvı yangınlarıdır. Yanıcı sınıflarının oluşturduğu bu yangınlara sıvının üzerine kapatarak hava almasını engelleyecek ürünler ile müdahale etmek gerekmektedir. Bu nedenle bu sistemde en başarılı yöntemi köpüklü söndürme sistemleridir.

·         C sınıfı yangınlar ; gaz yangınlarıdır. Yanıcı gazların oluşturduğu bu yangınlara kuru kimyevi toz veya gazlı söndürme sistemleri ile müdahale etmek gerekmektedir. Aynı zamanda gazların sönmesini sağlayan etkili kimyasal bileşenler de bulunmaktadır.

·         E sınıfı yangınlar: elektrik elektronik tesisatlarda meydana gelen yangınlardır. Su ve benzeri malzemelerin kullanılması kısa derbedere ve elektrik çarpmalarına neden olabilir. Bu nedenle elektrik yangınlarında kuru kimyevi toz veya karbondioksit söndürme sistemlerine başvurulmalıdır.

Bursa Yangın Tespit Ve söndürme sistemleri

Firmamız Bursa yangın söndürme sistemleri üretimi ve kurulumu yapmaktadır. Tüm sınıflardaki yangınlar için erken uyarı sistemleri sayesinde tesisatlarını ve yaşam alanlarının zarar görmeden yangının tespit edilebilmesi ve büyümeden söndürülen bilmese sağlanmaktadır. Bursa ve çevre illerde en uygun fiyatlarla yangın otomasyon sistemlerinin projelendirilmesi, sahada uygulamaların yapılması, tatbikatlarla hem yaşam alanlarındaki insanların eğitim ve sen hem de sistemlerin denenmesi sağlanmaktadır. Sizlerde Bursa yangın söndürme eğitimlerimize katılarak cihazlarımızın performansını ve eğitimdeki kalitemizi yakından takip edebilirsiniz.